Witaj na Forum MILITIS.pl

Witaj gościu

Drogi gościu, Zarejestruj się i weź udział w dyskusji na naszym forum!

Zaloguj

Zapomniałeś hasła?

Nie jesteś użytkownikiem?

Utwórz konto

Drogi Gościu jeżeli chcesz do nas dołączyć, przejdź na Stronę rejestracji i utwórz konto. Zajmie Ci to nie więcej niż 3 min, i będziesz mógł cieszyć się z członkowstwa w naszych szeregach.

Projekt "Żołnierz XXI wieku"

Dyskusja ogólna na temat Wojska Polskiego

Projekt "Żołnierz XXI wieku"

Postprzez Windmaker » 2008-11-19, 20:51

W dniach 16-18 października w Pradze miała miejsce wystawa Future Soldier. Został na niej zaprezentowany także i polski Żołnierz XXI wieku. Jak oceniacie jego wyposażenie. Czy można je uznać uzbrojeniem na miarę XXI wieku? Jak oceniacie działania podjęte w Polsce w celu stworzenia takiego systemu?

Zapraszam do dyskusji!
  • 0

Obrazek
SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata

"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer

"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

"War, war never changes"
Windmaker
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny

Reputacja: 6

Postprzez Hornet1987 » 2008-12-12, 15:06

Cóż, nie prezentował się źle w porównaniu do konkurencji. Pytanie pozostaje jedno, czy będzie odpowiednio dofinansowany? Gdyż to jest gwarantem jego skuteczności i nowoczesności, choć wojsko jest zainteresowane jego wdrożeniem (i nie ma co się dziwić!).
Dobrze również, że mamy nawiązaną współpracę z Francuzami, którzy posiadają już odpowiednie doświadczenie w dziedzinie "Wojowników Przyszłości" :|
  • 0

Ostatnio edytowano 2008-12-16, 13:39 przez Hornet1987, łącznie edytowano 1 raz
Hornet1987
Plutonowy
Plutonowy

Reputacja: 0

Postprzez Windmaker » 2008-12-12, 16:48

Owszem na pierwszy rzut oka wyglądał niewiele lepiej od standardowego uzbrojenia i umundurowania obecnie używanego (pomijam fakt, że żołnierze nie zawsze mają takie wyposażenie jak powinni).

Co najbardziej ciszy mnie w tej sprawie, to fakt, że prasa się nie dobrała do tego. O ile wiem projekt ruszył rok czy nawet dwa lata temu, bez jakiego kol wiek rozgłosu.
  • 0

Obrazek

"War, war never changes"
Windmaker
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny

Postprzez Hornet1987 » 2008-12-12, 17:55

Również cieszy fakt, że opracowywany jest nowy oręż do niego:nowoczesne granatniki podwieszane, rewolwerowe, rodzina kbk SMBS 5,56mm, Projekty granatnika-karabinka neon ;) Cieszy Cię, że prasa nie będzie ponaglać wprowadzenia tej techniki? Jeśli by nic nie wyciekło do opinii publicznej, to wojsko powinno pokazać go zaraz po wprowadzeniu razem z nowymi kbk, na tle Tura 2, Żuberka, ale u ludzi nie obeznanych w temacie byłby szok ;d Żołnierz jak w grach s-f :haha:
  • 0

Ostatnio edytowano 2008-12-16, 13:40 przez Hornet1987, łącznie edytowano 1 raz
Hornet1987
Plutonowy
Plutonowy

Postprzez Windmaker » 2008-12-12, 18:36

Głównie chodzi mi o to, że jak prasa chwyta się za jakiś temat, to szybko doszukuje się problemów przez co szlag trafia wszystkich i wszystko - jak nie spowalnia prac, to zawiesza je bo coś tam ktoś musi sprawdzić itd.

Żołnierz jak w grach s-f :haha:

Nie przesadzajmy nowe wzory mundurów nie są takie dziwne.
  • 0

Obrazek

"War, war never changes"
Windmaker
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny

Postprzez Hornet1987 » 2008-12-13, 08:14

Windmaker napisał(a):Nie przesadzajmy nowe wzory mundurów nie są takie dziwne.

Oczywiście, że nie są, lecz dla przeciętnego Kowalskiego XM25 w pilselowym kamuflażu niesiony przez żołnierza w identycznym mundurze to już jest coś z pogranicza s-f.
Gdy zobaczyli to moi koledzy-laicy byli wręcz oczarowani :haha:
A gdy im pokazałem future warriora z XM8! Wystarczyło, że miało futurystyczne kształty i efekt był jak powyższy :haha:
  • 0

Ostatnio edytowano 2008-12-16, 13:41 przez Hornet1987, łącznie edytowano 1 raz
Hornet1987
Plutonowy
Plutonowy

Postprzez zizu911 » 2008-12-13, 21:16

Z tego co mi wiadomo to we Francji też to było. Zbyt wstrząsające to to nie jest.
  • 0

W historii Polski były 2 najtrudniejsze operacje: odrewanie dupy od stołka i przeniesienie socjalizmu z dupy do serca. Ani jedna ani druga się nie udała.
zizu911
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Postprzez REMOV » 2008-12-14, 00:23

Windmaker napisał(a):Co najbardziej ciszy mnie w tej sprawie, to fakt, że prasa się nie dobrała do tego. O ile wiem projekt ruszył rok czy nawet dwa lata temu, bez jakiego kol wiek rozgłosu.
Trudno komentować coś, czego nie ma. Program Tytan jest - na dzień dzisiejszy - raczej zbiorem pobożnych życzeń, którego nikt nie traktuje poważnie. No, ale na początku roku 2009 rzekomo ma ruszyć przetarg na wyłonienie integratora. Zobaczymy, czy zostaną ostatecznie stworzone WZTT :)
  • 0

Obrazek
REMOV
Sierżant
Sierżant

Postprzez 88wiwaldi » 2011-07-17, 14:57

Witam wszystkich. To mój pierwszy post. Zainteresował mnie temat. Jeśli można prosić o jakieś info bądź inny link do tego typu informacji. Chętnie się zainteresuje i poczytam. Z góry dziękuję.
  • 0

88wiwaldi
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez Damian » 2011-07-17, 15:20

Polecam poszukać w NTW i Raport WTO, coś nie coś w tych pismach o tematyce wojskowej pisano na temat programu Tytan czy MSBS-5,56.
  • 0

"I postanowiłem poznać mądrość i wiedzę, szaleństwo i głupotę. Poznałem iż również i to jest pogonią za wiatrem, bo wielka mądrość przynosi utrapienie, a kto przysparza wiedzy, przysparza i cierpień." Kazn. 1:17-18 (Księga Koheleta)
-----------------------------------------------------------
"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone" Hasan ibn Sabbah.
"We're not going to just shoot the sons-of-bitches, we're going to rip out their living Goddamned guts and use them to grease the treads of our tanks. We're going to murder those lousy Hun cocksuckers by the bushel-fucking-basket." George Smith Patton Junior
Damian
Moderator
Moderator

Reputacja: 1

Postprzez WilczeOko » 2011-07-18, 02:53

http://tech.blorge.com/Structure:%20/20 ... -soldiers/

Co jak co, ale jak dla mnie, to małe przegięcie. Zdecydowanie wole tradycyjne umundurowanie. W obecnym czuję się komfortowo.

Obrazek
  • 0

WilczeOko
Pułkownik
Pułkownik

Postprzez 88wiwaldi » 2011-07-18, 07:04

Istne ubranko rodem z filmu Star Wars
  • 0

88wiwaldi
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez Damian » 2011-07-18, 13:17

To są różne takie tam sobie wizje, tak naprawdę w umundurowaniu niewiele się zmieni, natomiast żołnierz będzie miał przy sobie więcej elektroniki.
  • 0

"I postanowiłem poznać mądrość i wiedzę, szaleństwo i głupotę. Poznałem iż również i to jest pogonią za wiatrem, bo wielka mądrość przynosi utrapienie, a kto przysparza wiedzy, przysparza i cierpień." Kazn. 1:17-18 (Księga Koheleta)
"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone" Hasan ibn Sabbah.
"We're not going to just shoot the sons-of-bitches, we're going to rip out their living Goddamned guts and use them to grease the treads of our tanks. We're going to murder those lousy Hun cocksuckers by the bushel-fucking-basket." George Smith Patton Junior
Damian
Moderator
Moderator

Reputacja: 1

Powrót do Ogólnie o WP